• Nevyzvednutí zásilek s dobírkou

  Vážení zákazníci,

   

  rozšířeným omylem je, že nevyzvednutím zásilky s dobírkovou částkou dáváte prodejci na vědomí, že o zboží nemáte zájem a odstupujete od smlouvy. Skutečnost je však úplně jiná.

   

  Je dobré si uvědomit, že zasláním objednávky uzavíráte kupní smlouvu, která je závazná nejen pro nás, ale i pro Vás. Prodávající (tedy my) se zavazuje zboží dodat, a kupující (tedy Vy) se zavazuje ho převzít a zaplatit. My svou povinnost splníme okamžikem předání k přepravě.

   

  Snažíme se Vám vyhovět a co nejrychleji zásilky odesíláme. O odeslání balíčku Vás informujeme e-mailem. Pokud si zásilku od pošty  nepřevezmete, jedná se z vaší strany o porušení kupní smlouvy a Vy odpovídáte za škodu, která nám tímto vznikne. Jste povinni nám uhradit náklady vynaložené na zaslání balíku.

 • Povinností zákazníka je dle § 2118 zákona č. 89/2012 Sb zásilku zaplatit, v praxi to znamená, že pokud je zásilka poslána na dobírku, tak také zároveň převzít. V případě, že zákazník zásilku nezaplatí (nepřevezme), porušuje tak kupní smlouvu a tím i výše uvedený zákon.To, že zásilku nepřevezmete, neznamená, že jste ji stornovali nebo že jste odstoupili od kupní smlouvy. Znamená to jen to, že jste kupní smlouvu hrubě porušili

   

  Pokud se nám zásilka odeslaná na dobírku vrátí jako nevyzvednutá a budete mít zájem o opětovné zaslání zboží, vyhovíme mu po zaplacení částky zahrnující cenu zboží, původní poštovné a nové poštovné předem na náš účet.

   

  V opačném případě je přiložena faktura na zaplacení zbytečně uhrazeného poštovného, a to ve lhůtě do 14-ti dnů. Pokud nedojde k uhrazení, předáme dlužnou částku právní kanceláři k vymáhání. Upozorňujeme na to, že v takovém případě se konečná částka požadovaná po dlužníkovi šplhá až na několik tisíc korun.

   

  Zároveň takového dlužníka uvedeme na naší "černé listině" nespolehlivých zákazníků. Vyhrazujeme si právo neakceptovat v budoucnu další objednávky těchto zákazníků. V případě uhrazení dlužné částky bude zákazník z tohoto seznamu vymazán.

   

  Z výše uvedeného vyplývá, že je určitě lepší stornovat objednávku před odesláním zásilky.